infrared sauna faydaları

Ev tipi  portatif infrared sauna faydaları.

Uzak infrared yada ingilizce adıyla Far infrared yada FIR diyede adlandırılan infrared suana faydaları bakımında , güneşin bize sağladığı fayda ile eşdeğerdir.

Güneşe bizi ısıtırken içinde bulundurduğu ultraviole ışınları ile, derimizin altındaki alanlara kadar işleyerek içimizin ısımasını sağlar, ve vücumuza faydalı ışınlar yönlendirir. Aslında Far infrared , diğer adıyla uzak infrared sauna  aynı yöntem ile son teknoloji üretimi olan özel hasır tabaka üzerine elekrik verildiği zaman gözümüzün görmediği, ultraviole ışınları ile vücudumuzu ısıtır, ve bizi terletmeye başlar. Bu sayede derimizde oluşan sıcaklıktan dolay terleme ve toksin atımı başlamış olur.

Bu tür suanalarda ısıtıcı olarak  elektrikli telli ısıtıcılar kullanılmaz. Bu sayede yakıcı, yada yanıcı bir özellikleri yoktur ve evinizde güvenle kullanabileceğiniz saunalardır.

Yaşlı kişiler, astım olan kişiler , normal klasik suanlarda durduklarında nefes darlığı çektikleri için,  klasik ısıtma sistemli saunalar yaşlılarda ve astım hastası olan kişilerde nefes darlığına sebep olabilmektedirler. Oysa  portatif infrared sauna , ev tipi olanlarda kişinin baş kısmı dışarda bulunduğunda böyle bir sıkıntı kesinlikle olmaz. Kişi çok rahat bir şekilde , sauna içinde kalarak, terleyip toksinlerin atılmasını ve kilo vermeyi sağlayabilir.